banner2

Isı ile Şekillendirme:
Isı ile şekillendirme bilinen en kolay ve en ucuz plastik materyal işleme yöntemidir. ACRYMAS Döküm Akrilik Levhalarının en önemli üstünlüklerinden biri de ısı ile kolay şekillendirilmesidir.

ACRYMAS Döküm Levhaları yeterince ısıtıldığında yumuşak bir kauçuk levha gibi her türlü şekli alabilir. Sıcaklık ve ısıtma süresi, levhanın cinsi, kalınlığı, fırının ve vakumlama sisteminin tipi ile kalıplanacak ürünün şekline bağlı olarak değişebilir.

Hava akımlı fırınlarda bu sıcaklıklar 130°C ÷190°C aralığında olabilir. Tavsiye edilen şekillendirme sıcaklıkları yaklaşık 170°C ÷180°C aralığında ve ısıtma süreleri de yaklaşık 4 dakika/mm levha
kalınlığı olmalıdır. İnfra-red panel ısıtıcılarda ısıtma süreleri : Tek panelli ısıtıcılarda yaklaşık 45 saniye/ mm levha kalınlığı Çift panelli ısıtıcılarda yaklaşık 30 saniye/mm levha kalınlığı olmalıdır.

Levhaya ve yüzey koruyucu PE filme zarar vermemek için ısıtma sıcaklığı 180°C’yi geçmemelidir. İstisnai durumlarda levha kısa süreli 200°C’lere kadar (max.30 saniye süreli ) ısıtıldığı taktirde de zarar görmeyebilir, ancak prensip olarak180°C’nin üzerine çıkılmamalıdır.

resad re32